Albino American alligator – Albi

Ik ben zo wit als ivoor en even zeldzaam en waardevol!

About Albino American alligator – Albi

Scientific name :

Alligator mississipiensis

Common name :

albino-mississippialligator

Native to :

Verenigde Staten

Maximum size :

tot 5 meter

Weight :

tot 360 kilo

Reproduction :

tijdens de balts brullen mannetjes terwijl ze hun hele lichaam doen trillen, waardoor het water boven hun rug gaat “dansen”. De trillingen in het water zijn voelbaar tot honderd meter diep.

Diet :

vissen, schildpadden, diverse zoogdieren, vogels, andere reptielen

Characteristics :

van de 23 soorten krokodilachtigen is de mississippialligator (alligator mississippiensis) de meest bekende. Hij komt voornamelijk voor in de moerassen van Florida en Louisiana in de Verenigde Staten. In de jaren zeventig was hij bijna uitgestorven, maar dankzij kweekprogramma's en populatiebeheer is de soort gered van uitsterven. De witte kleur komt voort uit een genetische afwijking, albinisme, waardoor dit dier heel kwetsbaar is voor roofdieren en ziektes en in het wild niet zou overleven.

Location in the Tropical Reserve :

de vivariums bij de ingang

IUCN-status

Verspreidingsgebied

Répartition géographique

Conservation status

Deel dit artikel !