American alligator – John

Ik ben de koning van de Everglades!

About American alligator – John

Scientific name :

Alligator mississippiensis

Common name :

mississippialligator

Native to :

Verenigde Staten

Maximum size :

tot 5 meter

Weight :

tot 360 kilo

IUCN-status

Verspreidingsgebied

Diet :

vissen, schildpadden, diverse zoogdieren, vogels, andere reptielen

Characteristics :

van de 23 soorten krokodilachtigen is de mississippialligator (alligator mississippiensis) de meest bekende. Hij komt voornamelijk voor in de moerassen van Florida en Louisiana in de Verenigde Staten. In de jaren zeventig was hij bijna uitgestorven, maar dankzij kweekprogramma's en populatiebeheer is de soort gered van uitsterven.

Location in the Tropical Reserve :

tegenover de reuzenschildpadden op het eiland Île aux Tortues

Reproduction :

tijdens de balts brullen mannetjes en doen hun hele lichaam trillen, waardoor het water boven hun rug gaat “dansen”. De trillingen in het water zijn voelbaar tot honderd meter diep.

Répartition géographique

Conservation status

Deel dit artikel !