African dwarf crocodile – Passe-partout and Mimi

Klein maar fijn!

About African dwarf crocodile – Passe-partout and Mimi

Scientific name :

Osteolaemus tetraspis

Common name :

breedvoorhoofdkrokodil

Native to :

West-Afrika (van Guinee tot Angola)

Maximum size :

2 meter

Weight :

30-45 kilo

IUCN-status

Characteristics :

deze robuuste en gedrongen krokodil is zwaar gepantserd, waardoor zijn huid niet bijzonder geschikt is voor krokodillenleer. Toch wordt er jacht gemaakt op de breedvoorhoofdkrokodil voor zijn vlees, van de ingewanden maakt men traditionele medicijnen. Deze kleine krokodil ziet zijn leefomgeving ook steeds kleiner worden door ontbossing!

Location in the Tropical Reserve :

het vivarium bij de ingang

Reproduction :

eenmaal per jaar maakt het vrouwtje een nesthoop van plantaardig materiaal waarin ze een twintigtal eieren afzet. Voedsel: carnivoor (kleine zoogdieren ...)

Verspreidingsgebied

GEOGRAFISCHE SPREIDING

Statut de protection

Deel dit artikel !